Eğitim sisteminin 3 boyutlu eğitim sistemi olması hakkında merak edilenlerin olmasına yol açıyor. Siz de bu eğitim sistemine dair bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Edinmiş olduğunuz bilgiler dahilinde ne kadar avantajlı şekilde öğrenmenin gerçekleşecek olduğunu göreceksiniz.

3 Boyutlu Eğitimde Kullanılanlar

Hızlı şekilde öğrenmenizi sağlamak adına kullanılan çok sayıda araç gereç olacak. Bu araç gereçlerin sınıf ortamında ya da farklı bir ortamda kullanımının yaygın olması mümkün. Bunun için geliştirilmiş olan teknikler uygulama alanı geniş olacak şekilde düşünülmüştür. Siz de teknolojik eğitimin kullanımının yaygın olduğu alanlarda eğitim talep ederek, avantajlı şekilde öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

3 boyutlu eğitim içerikleri adı altında kullanılan içerikler hakkında bilgi verebiliriz.

İlk olarak eğitim setleri oluşturularak, bilgilere erişimin her konumda olması mümkün kılınıyor. İstediğiniz zaman her alanda erişim sağlayabileceğiniz çok sayıda bilgi ile öğrenmek istediğiniz konuları inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Kullanılan içeriklerden bir diğer ise hologramdır. Hologram, kişilerin öğrenme hızını arttırmasının yanı sıra detaylı şeklide öğrenmesini sağlıyor diyebiliriz. Bu şekilde öğrenme biçimi sayesinde, direkt olarak bilgiyi inceleme detaylandırma şansınız da olacak.

Henüz çok yaygın olmasa da VR eğitimin de Türkiye’de kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu eğitim biçimi ise direkt olarak kişiyi o alana taşıyarak, öğrenmeyi gerçekleştirmesini sağlıyor. Sadece görerek değil aynı zamanda kişi hissediyormuş gibi öğrenme gerçekleşiyor. VR eğitim ile öğrenme sadece hızlı ve kolay değil. Aynı zamanda çok keyifli bir şekilde gerçekleşeceğinden tercih edilmelidir.

Yeni Nesil Eğitim Ortamları

Öğrenmenin hızlı ve kolay gerçekleşmesi için geliştirilmiş olan alanlar var. Bu alandan ilk olarak öğrenmenin bir klasiği olan sınıflar. Sınıfların teknolojik şekilde donatılmış olması, yeni neslin çok daha hızlı şekilde öğrenmesini sağlıyor.

Teknolojik Sınıflar: Bu sınıflar okulda 3d eğitim yapılmasını desteklemek üzere donatılmıştır. Sınıflarda projeksiyon olmasının yanı sıra, üç boyutlu gözlükler ile de teknolojik bir donanımın olması önemlidir. Direkt olarak öğrencilerin incelemelerini ve gözlemelerini geliştirmek üzere bir sınıf ortamı oluşturulmuş olmalıdır.

Dijital Kütüphane: İnternet üzerinden pek çok kitaba erişimin mümkün olduğu dijital kütüphane ile mümkün olan en iyi eğitim gerçekleştirilmektedir. Dileyen herkes istediği kitaba erişim sağladığından, oldukça avantajlı bir ortamdır diyebiliriz.

QR Kütüphane: Geliştirilmiş olan yeni nesil eğitim ortamları içinde qr kütüphane de bulunuyor. Bu kütüphane, size verilen qr kodu üzerinden direkt olarak kitaplara erişiminizi mümkün kılıyor. Dilerseniz bu uygulamanın olduğu kütüphaneleri tercih ederek, kod ile direkt olarak bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.

3 Boyutlu Eğitimin Avantajları

Eğitim sisteminin sunmuş olduğu avantajlar, sadece öğrenciler için değil pek çok alanda bilgi sahibi olmak isteyen pek çok kişi için geçerlidir. Mümkün olan en hızlı şekilde öğrenmenin sağlandığı bu eğitim sistemi ile ayı zamanda bilgilere ulaşımın da mümkün olan en kolay şekilde gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Yeni nesil öğrenme biçiminin en önemli avantajı bilgilerin unutulmaya çok daha az müsait olmasıdır. Uygulamanın yapılmış olduğu ve kişinin kendisinin keşfettiği bilgiler, çok daha zor unutulmaktadır. Bu sebeple diyebiliriz ki, unutma ihtimali mümkün olduğunca azdır.

Kişinin bilgiye erişiminin çok daha kolaylaştırılması önemlidir. Bunun için teknolojik eğitim adı altında geliştirilen kütüphanelerin olması, eğitim setlerinin olması önemlidir. Eğer okuyup, araştırıp, öğrenmek isteyen bir kişinin bu eğitim sistemi dahilinde öğrenememesi gibi bir durum söz konusu değildir. Eğitimde 3.boyut ile kazandırılmış olan bu avantajları elde etmek için mutlaka siz de yararlanmak adına adım atın.

Close
Go top